Bize Ulaşmanın Yolu;
 
Online Randevu
   
7 / 24 Çağrı Merkezi
   
Online Danışmanlık
   
Sıkça Sorulanlar
   
 
Hızlı Erişim;
 
Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
E - Danışmanlık
Haberler
Basında Biz
Günümüzün Hastalıkları
Diplomalar ve Belgeler
Yazılarımız
Sıkça Sorulan Sorular
Sizden Gelenler
Videolar
İletişim
 
İkinci Kez Evlenen K...
Hafta Sonu
Şiddetin Çocuklar Üz...
Parola Yaşam, İşaret...
Mutluluk Kuşun Kanad...
Bireysel Psikolojik ...
 
 
  Mutluluğun Şifresi
 

Mutlu olabilmenin yolu; kendinizi mutlu edebilmenin şifresini çözebilmekten geçer unutmayın…

Ancak siz siz olun herhangi bir kimseden sizi mutlu etmesini beklemeyin lütfen. Çünkü bu; insanın yaradılış formülüne tamamen ters bir beklentidir. Hayatınızda ki yaşamsal süreç içerisinde sizi mutlu eden insanlar, sizi mutlu edecek olaylar mutlaka olacaktır dönem dönem. Ancak buna yani mutlu olmaya karar verecek olan yine siz siniz. Sizin mutlu olmanızı sağlayacak her şey, aslında sizin içinizden gelendir. Ve bunu yani mutsuzluğunuzu değiştirebilecek tek güç yine sizsiniz. 

Güncel hayat içerisinde kendimizle ilgili birçok düşünce geçer aklımızdan; bilinçli ya da bilinçsiz olarak. Çoğu zaman; hem kendimize, hem de başkalarına karşı anlattığımızdan çok daha farklıdır aklımızdan geçenler. Öncelikle; kendimiz hakkında neler düşünüyoruz, bununla yüzleşmemiz gerekir ve tabii, hoşumuza gitmeyenleri de değiştirmemiz… 

Kendimizi tanımak ve sevmek, mutluluğa açılan ilk kapıdır. Evet, işte şifrenin ilk bölümünü bulduk sayılır. Bu nedenledir ki; kendinden hoşnut olmayan bir insan, kimseyi gerçekten sevemez. 

   
  Geçmişimizde öğrendiklerimiz, yaşantılarımız, kendimize öğrettiklerimiz; bugünkü kişiliğimizi oluşturur. Kaygılarla yetiştirildiysek; korkmayı, güvenle yetiştirildiysek; kendimize ve başkalarına güvenmeyi öğreniriz. Bunun gibi; yetiştirilirken aldığımız temel eğitimler, temel niteliklerimizi belirler. Ancak, biz bu niteliklerle, kendimizi beğenmiyor ya da artık kişiliğimizde biraz değişiklik istiyor olabiliriz.

Bunu yapabiliriz. Bunu hak ediyoruz. Çünkü bunu gerçekleştirecek gücümüz var! Ancak şifrenin diğer bölümünü bilmek şartıyla...

Uyum Psikolojik Danışmanlık ve Aile Çocuk Eğitim Danışmanlığı - Psikolojik Danışman Durul Mert 
 
   
Okunma: 3425 
Eklenme Tarihi: 13-02-2009      
   
 
  geri dön             |             sayfa başı            |             tüm yazılar Sizden Gelenler!
   
 
geri dön ana sayfa yukarı çık
Ana Sayfa   |   Hakkımızda   |   Hizmetlerimiz   |   E-Danışmanlık   |   Yazılarımız   |   S.S.S.   |   İletişim