Bize Ulaşmanın Yolu;
 
Online Randevu
   
7 / 24 Çağrı Merkezi
   
Online Danışmanlık
   
Sıkça Sorulanlar
   
 
Hızlı Erişim;
 
Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
E - Danışmanlık
Haberler
Basında Biz
Günümüzün Hastalıkları
Diplomalar ve Belgeler
Yazılarımız
Sıkça Sorulan Sorular
Sizden Gelenler
Videolar
İletişim
 
 
 
 
   
Evliliğimi Kurtarmak İstiyorum
 
Dokuz yıllık evliyim. Biri kız biri erkek ikiz çocuğum var. Eşimle on sekiz yaşında tanıştık, onu inanamayacağınız kadar çok sevdim ve tanıştıktan sonra tek hedefim onunla evlenmekti. Veeeee sonunda muradıma erdim. Evlendik… Fakat problemlerimiz sürekli devam etti ve beklenen son. Birçok kez boşanmayı düşündük ve adeta boşanmanın eşiğinden döndük. Ben size fikir yürütebilmeniz anlamında eşimle ilgili kısa bilgiler vermek i
   
 
     
  Cevap;  
 

Bence siz şimdiden sevinin neden biliyor musunuz? Çünkü siz kilidin anahtarını zaten bulmuşsunuz, şimdi sadece anahtarı kullanarak kapıyı açmak kalıyor. Bundan sonrası hangi adımları atmanız gerektiğini tespit etmek ve tespitle kalmayıp o adımları atmak. Dokuz yıllık bir evlilik, 2 çocuk ve özelliklerini anlatmaya çalıştığınız bazen sizi çeken bazen de iten bir eş. Boşanmayı en önce düşünülecek çözüm gibi görmediğiniz için ve çocuklarınızı sağlıklı bir şekilde büyütme konusuna öncelik vermenizi takdir ediyorum.

Herkes dışındaki dünyayı değiştirmeyi düşünürken kimsenin aklına kendini değiştirmek gelmez maalesef ve siz eşinizi değiştirmek sizin elinizde olmadığını anlayıp işe kendi değişiminize karar vermekle başladınız. Öncelikle öz eleştirinizi yaparak durum analizini gözden geçirmişsiniz. İsterseniz gelin sizden öğrendiklerimi birlikte bir gözden geçirelim.

Eleştiriye Açık Olun Lütfen...

Neden böyle olduğunuzu hiç düşündünüz mü?  Bu çeşitli nedenlerden olabilir. Mükemmeliyetçi ve eleştiriye kapalı bir kişilik. İnsanlar tarafından eleştirilmek hoşuna gitmiyor olabilir. Bunu iyileştirmek için çeşitli yollar var. Eleştirilere katlanabilmek için kendinize güven konusunda aşama kaydetmeniz gerekiyor.   

Eleştiriyle karşılaştığınız zaman müdafaaya geçememeye özen gösterin. Yapılan eleştiri konusunu tarafsız olarak kızmadan incelemeye çalışın. Karşı taraf sesini size duyurmaya çalışıyor olabilir. Onun size neyi söylemeye çalıştığını anlamaya çalışın.  

Duygularınızı kontrol ederek kendinizi yetersiz veya aşağılanmış hissetmenize yol açacak davranışlardan etkilenmemeye özen gösterin. Eleştirilerde haklılık payı var ise sadece o konuya odaklanarak hatanızı kabul edin ve tekrar etmemeye çalışın.

Düşündüklerinizde Kararlı olun ve Arkasında Durun...

Hayatınızdaki tüm istemediğiniz, sevmediğiniz yapı taşlarını bir anda oynatmaya çalışırsanız sıkıntı yaşarsınız. Bu yüzden bu değişim konusunda çok fazla açgözlü olmamanızı öneririm. Bu konuda size yol göstermek istiyorum. Önce ne yapın biliyor musunuz? “Eleştirilere açık olunuz”

Daha sonra diğerleri kendiliğinden gelecektir. Çocuklarınızı sağlıklı ve dengeli bir ortamda yetiştirme arzunuzu takdirle karşılıyorum. Ancak burada unutulmaması gereken en önemli şey sizde eşinizde çocuklarınıza model olacaksınız. Sizler dengeli ve mutlu oldukça çocuklarınız da böyle olur. Güvensiz, kararsız ve huzursuz, uyumsuz ortamlarda yetişen çocukların olumsuz etkilenmeleri kaçınılmazdır.

Siz kendi bireysel gelişiminizde ilerledikçe tüm ailenin sizinle uyumlu bir şekilde ilerlemeye başlayacağını göreceksiniz.

Size ve ailenize bu güzel yolda mutluluklar başarılar dilerim.

Uyum Psikolojik Danışmanlık ve Aile Çocuk Eğitim Danışmanlığı - Psikolojik Danışman Durul Mert

 
     
 
 
   
 
 
¤ En Son Gelenler
   
 
  Uykusuzlukla Baş Edemiyorum
 
 
 
  Evliliğimi Kurtarmak İstiyorum
 
 
 
  Eşim Beni Aldattı
 
 
 
  Hayallerim Aşkım ve Ben
 
 
 
  Benden Başka Problemi Olan Var mı?
 
 
 
  Karşı Cins ile Problemlerim Var!
 
 
 
+ tümünü gör  
 
 
   
 
geri dön ana sayfa yukarı çık
Ana Sayfa   |   Hakkımızda   |   Hizmetlerimiz   |   E-Danışmanlık   |   Yazılarımız   |   S.S.S.   |   İletişim