Bize Ulaşmanın Yolu;
 
Online Randevu
   
7 / 24 Çağrı Merkezi
   
Online Danışmanlık
   
Sıkça Sorulanlar
   
 
Hızlı Erişim;
 
Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
E - Danışmanlık
Haberler
Basında Biz
Günümüzün Hastalıkları
Diplomalar ve Belgeler
Yazılarımız
Sıkça Sorulan Sorular
Sizden Gelenler
Videolar
İletişim
 
 
 
 
   
Eşim Beni Aldattı
 
Merhaba ben 7 yıldır evliyim. 2 çocuğum var. Çok güzel gittiğini sandığım bir evliliğim vardı. Fakat eşim beni 1 yıldır aldatıyormuş. Şu an eşimle her şeyi konuştuk ve ona bir şans daha vermemi istedi bende verdim. Fakat içimde hep bir kuşku var. Arkadaşımla da konuştum bana çok yakın olduğu için kopamadığını yaptıklarının yanlış olduğunu söyledi. Ne yapmam gerekiyor nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Neyi yanlış yapıyorum?
   
 
     
  Cevap;  
 

Evlilik, duygusal, fizyolojik ve biyolojik ihtiyaçlarımızı karşılayan ve birçok alanı olan bir sistem. İhanet, evlilik gibi uzun süreli bir birlikteliğe niyet etmiş ve eşini seven bireylerin güvenini yıkar ve bir ilişkide güven zedelendi mi yenilenmesi oldukça güç olur.

Aldatılan kişiler “nerede yanlış yaptım” ile kendilerini sorgularlar ve bu soru karşı tarafın tavrını hoş görmeye iter bizi. Sadakatin bir duygu değil bir karar olduğu gerçeğini göz ardı etmeyiniz. Karşı tarafın sadakati yorumlayışı farklı ise siz ağzınızla kuş tutsanız da yaranamazdınız. Şans isteyen eşinizin “şans” ile ne kastettiğini iyice netleştirin veya siz böyle bir şey yapsaydınız eşinizin tavrı ne olurdu? Bu soruyu da beraberce yanıtlayınız.

İçinizdeki kuşkunun yok olması zor olabilir. Duygularınızı bastırmamalı, ihanetin sizde oluşturduğu öfke ve nefreti bir Psikolojik Danışman ile paylaşmalısınız. Sonuçta evlilik beklentilerinizi tekrar gözden geçirmeli, şüpheyle baş edemeyeceğinizi düşünüyorsanız evliliğinizi bitirmelisiniz, sonrasındaki duygularınızı göz önüne alarak tabii ki.

Uyum Psikolojik Danışmanlık ve Aile Çocuk Eğitim Danışmanlığı - Psikolojik Danışman Durul Mert
 
     
 
 
   
 
 
¤ En Son Gelenler
   
 
  Uykusuzlukla Baş Edemiyorum
 
 
 
  Evliliğimi Kurtarmak İstiyorum
 
 
 
  Eşim Beni Aldattı
 
 
 
  Hayallerim Aşkım ve Ben
 
 
 
  Benden Başka Problemi Olan Var mı?
 
 
 
  Karşı Cins ile Problemlerim Var!
 
 
 
+ tümünü gör  
 
 
   
 
geri dön ana sayfa yukarı çık
Ana Sayfa   |   Hakkımızda   |   Hizmetlerimiz   |   E-Danışmanlık   |   Yazılarımız   |   S.S.S.   |   İletişim