Bize Ulaşmanın Yolu;
 
Online Randevu
   
7 / 24 Çağrı Merkezi
   
Online Danışmanlık
   
Sıkça Sorulanlar
   
 
Hızlı Erişim;
 
Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
E - Danışmanlık
Haberler
Basında Biz
Günümüzün Hastalıkları
Diplomalar ve Belgeler
Yazılarımız
Sıkça Sorulan Sorular
Sizden Gelenler
Videolar
İletişim
 
 
 
 
   
Karşı Cins ile Problemlerim Var!
 
Yirmi yedi yaşındayım. Ortalama standartlara göre iyi sayılabilecek bir işim var. Ancak ikili ilişkilerimde özellikle de duygusal ilişkilerimde karşı cinsle aramda beni mutsuz, huzursuz eden ve çok canımı sıkan bir problemim var. Uzun süredir gazetede ki yazılarınızı ve televizyon programlarınızı takip ediyorum. Sizden ricam iletişimde karşı cins konusunu daha sık işlemeniz.
   
 
     
  Cevap;  
 

Reddedilme korkusu ile yaşamınızda birçok olayı engellediğinizi anlıyorum. Bazen bazı tecrübeler korkutucu gelebilir ve insan bu tür durumlara düşmektense her şeyden vazgeçmeye razı olabilir. Fakat yaşamda olumsuz gibi görünen birçok deneyimin kişinin olgunlaşmasında çok önemli katkıları olabileceğini unutmamak gerekir.

Geçmişinde pek çok acı çekmiş, terk edilmiş ve çok mutsuz olmuş insanların sonradan çok güzel birliktelikler yaşadıklarını sıkça gözlemlemişimdir. Önemli olan yaşanılan tecrübelerden ders almak ve önyargılı olmadan yaşamaya devam etmektir. Kesin yargılılarla ve şartlanmış olarak başlayacağınız her iş ve ilişki olumsuz etkilenecektir. Çünkü beklentileriniz büyük oranda sonuca etkili olur. Herhangi bir ilişkiye çok olumlu veya çok negatif yüklemeler ile başlarsanız beklentiler yaratır ve ilişkiyi yaşamak yerine dışarıdan gözlemci haline gelebilirsiniz. Hâlbuki olayları doğal akışına bırakır ve tarafsız olmayı başarabilirseniz en azından bir deneyim kazanmış olursunuz.

Korkularınızın altında yatan çeşitli nedenler olduğuna inanıyorum. Bunu bulabilmek için profesyonel yardım alabilirsiniz veya terk edilmekten neden bu denli korktuğunuzu sorgulayabilirsiniz. Daha sonra belki korkularınızı belli yapıda insanlar ile sınırlandırmayı başarabilir ve diğer bazı insanlar ile deneyimler yaşamak için kendinize izin vermeyi başarabilirsiniz.

Yaşadığınız korkuların doğru olduğuna ve bu şekilde hissetmek için çok geçerli nedenleriniz olduğuna eminim.

 
     
 
 
   
 
 
¤ En Son Gelenler
   
 
  Uykusuzlukla Baş Edemiyorum
 
 
 
  Evliliğimi Kurtarmak İstiyorum
 
 
 
  Eşim Beni Aldattı
 
 
 
  Hayallerim Aşkım ve Ben
 
 
 
  Benden Başka Problemi Olan Var mı?
 
 
 
  Karşı Cins ile Problemlerim Var!
 
 
 
+ tümünü gör  
 
 
   
 
geri dön ana sayfa yukarı çık
Ana Sayfa   |   Hakkımızda   |   Hizmetlerimiz   |   E-Danışmanlık   |   Yazılarımız   |   S.S.S.   |   İletişim