Bize Ulaşmanın Yolu;
 
Online Randevu
   
7 / 24 Çağrı Merkezi
   
Online Danışmanlık
   
Sıkça Sorulanlar
   
 
Hızlı Erişim;
 
Ana Sayfa
Hakkımızda
Hizmetlerimiz
E - Danışmanlık
Haberler
Basında Biz
Günümüzün Hastalıkları
Diplomalar ve Belgeler
Yazılarımız
Sıkça Sorulan Sorular
Sizden Gelenler
Videolar
İletişim
 
 
 
 
  Çocuklarda Psikolojik Danışmanlık
  Sevgi dolu bir ailede, sözleri ve davranışları saygıyla karşılanan, hatasıyla-başarısıyla her durumda kabul gören, sosyal ilişkileri desteklenen, hayal gücü alkışlanan, özgürlüğün tadına baktırılan, sınırları ise net, belirgin ve birlikte oluşturulmuş olan, ilgileri doğrultusunda serbestliği yaşayan bir çocuk hayal edebiliyor musunuz?

      

Evet, neden olmasın.. Bunu anne-baba olarak başarabilmenin birkaç şartı var sadece: öğrenmek, öğrendiğini uygulamak, uygularken sabretmek. Sözle bu kadar basit olan bu süreçte neden bu kadar zorlanırız acaba?

çünkü bilmiyoruz nasıl davranacağımızı ve çünkü bunu uygulamanın zor olduğunu sanıyoruz ve çünkü en kıymetli varlıklarımıza karşı sabredemeyeceğimiz kadar hızlı yaşamaya çalışıyoruz...

Oysa bir insan yetiştiriyoruz. Dünyaya gelmesini gönülden istediğimiz, saçının telini sakındığımız, doğruyu yanlışı ayırt etmeyi henüz bilemeyen, kendini ifade edemeyen henüz. Ona ayıracağımız birkaç saat, birkaç güzel söz ve ilgi, birkaç kitap karıştırmak, birkaç bilene danışmak sadece. Değmez mi?

Alt ıslatma, parmak emme, kaka kaçırma, tırnak yeme, kırma, vurma, ısırma, sinirli davranma, öfke krizleri, ağlama nöbetleri, çalma, korkular, takıntılı davranışlar, tikler, arkadaş ilişkilerinde uyumsuzluk, anne-babayla yaşanan çatışmalar, karşı gelme, içe dönüklük, okulda yaşanan sıkıntılar ve şikayetler, anneye bağımlılık, uygun olmayan arkadaş seçimi, gençlik çetelerine girme eğilimi, madde Bağımlılığı, depresyon ve benzeri davranış sorunlarında anne babaların alarmda olması ve gerekli olan Psikolojik Danışmanlık yardımını almaya çalışması gereklidir.
Başlangıç aşamasındaki sorunlarda çözülme süresi kısa iken ilerlemiş tablolarda iyileşme süresi uzamakta ve zorlaşmaktadır.  Doğru davranmak doğru davranışları doğurur. Ancak bazen çocuklarımız, bizim anlamadığımız ve içinden çıkamadığımız bir şekilde farklılaşırlar. Bunun nedenini anlamak hiç de kolay değildir ve bu uyumsuz davranışların altında farklı sebepler yatıyor olabilir. Bunu ortaya çıkarmak, aileye bilgi ve rehberlik vermek ve çocuk ve gençle uygun çalışmalara başlamak ise Psikolojik Danışmanların yapabileceği işlemlerdir. Bu sebepten geç kalmamalı ebeveyn olarak da dikkatli, ilgili ve uyanık olmalıyız.
   
  diğer hizmetler »       
   
   
 
geri dön ana sayfa yukarı çık
Ana Sayfa   |   Hakkımızda   |   Hizmetlerimiz   |   E-Danışmanlık   |   Yazılarımız   |   S.S.S.   |   İletişim